Na Nádraží Bubny odstartovala přeměna na památník holokaustu.
"Začíná nová kapitola původního bubenského nádraží Dnes jsme společně s Martinem Kupkou a Martinem Baxou zahájili jeho přestavbu na Centrum paměti a dialogu. To se stane připomínkou transportů desítek tisíc Židů do ghett v Lodži a Terezíně. Během nadcházejících dvou let zde vznikne prostor pro vzdělávání, kulturu i tichou vzpomínku na tragické události druhé světové války," uvedl Jiří Svoboda, generální ředitel Českých drah.
Po dlouholetém úsilí se podařilo nastartovat projekt revitalizace bývalého nádraží Praha-Bubny a zahájit hlavní etapu stavebních prací. Včera došlo k symbolickému poklepání budovy nádraží za účasti ministra kultury Martin Baxa, ministra dopravy Martin Kupka, generálního ředitele Správa železnic Jiřího Svobody, generálního ředitele společnosti Metrostav DIZ Karla Wolfa, starosty MČ P7 Jan Čižinský a dalších významných partnerů. Děkujeme všem za účast a spolupráci.
„Chtěla bych při této příležitosti připomenout 10. a 12. červenec 1944, kdy došlo k druhé části vyvraždění terezínského rodinného tábora v Osvětimi – největší hromadné vraždě československých občanů během druhé světové války. To, že se nám dnes podařilo zahájit hlavní etapu stavebních prací a že zde brzy vznikne vzdělávací paměťová instituce, která bude uchovávat paměť obětí šoa a předávat jejich odkaz dalším generacím, je pro mě nejen symbolickou připomínkou všech zmařených životů, ale i vyjádřením naděje a kontinuity židovského života,“ říká Pavlína Šulcová, ředitelka Centra paměti a dialogu Bubny.